Soutěže

 
Pro velký úspěch v loňském roce vyhlašuje Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského i letos literární a výtvarnou soutěž pro děti a mládež

„Čtěte se slonem Bobem 2015“

,tentokrát na téma Řemesla dnes a před sto lety.

Cílem soutěže je podpora čtenářské gramotnosti. Soutěže se mohou zúčastnit školy, školní knihovny, dětská oddělení knihoven, praktické a speciální školy a sociální zařízení.

Soutěž probíhá ve dvou oblastech; výtvarné a literární.

Výtvarná část „Staň se ilustrátorem!“ je určena dětem z MŠ a 1. stupně ZŠ. Úkolem je namalovat libovolnou výtvarnou technikou obrázek s tématikou řemesel, a to na základě přečtené knížky s touto tematikou.

Úkolem literární části „Staň se spisovatelem!“ je napsat povídku, básničku, úvahu či komiks na jedno z témat:
•„Jaké řemeslo byste si vybrali před sto lety?“
•„Jaké řemeslo byste si vybrali dnes?“
Povídku je možné doplnit vlastní ilustrací. Literární část soutěže je určena pro děti do 15 let (6. – 9. třída ZŠ a 1. - 4. třída víceletých gymnázií, mohou se zapojit však i děti mladší).

Výherci všech kategorií budou vyhlášeni a odměněni věcnými cenami dne 28. 5. 2014 na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v prostorách Pedagogické knihovny J. A. Komenského v Mikulandské 5, 116 74 Praha 1.


___________________________________________________________________________________________________________

 

Píšeš rád? Pokud ano, zúčastni se tradiční literární soutěže pro děti a mládež:

KNIHA V HLAVNÍ ROLI

, kterou vyhlašuje Svět  knihy, s.r.o. v rámci kampaně Rosteme s knihou a v rámci tématu knižního veletrh Svět knihy Praha 2015: „Světoví knižní šampioni pro mladé čtenáře“.

 

Úkolem je tentokrát napsat příběh, ve kterém hraje hlavní roli knížka. Nejlepší práce budou oceněny na slavnostním vyhlášení výherců, které se uskuteční 15. 5. 2015 na veletrhu Svět knihy Praha 2015 na pražském Výstavišti.

 

Více najdeš na webu: https://www.rostemesknihou.cz/kniha-v-hlavni-roli-literarni-soutez-aa2447/

Nebo se můžeš přidat k události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/511335772337544/, kde mohou starší žáci i učitelé psát své dotazy a očekávat tipy a rady ;-)

 

 

 


Kontakt

cestimeskomendou


Anketa

Četl jsi o prázdninách nějakou knihu?

ANO
68%
53

NE
32%
25

Celkový počet hlasů: 78