7. třída

Líčení

 

Eiffelova věž

Eiffelovu věž obléhají rozsáhlé zelené parky a velkolepý palác Chaillot, ze kterého je nejkrásnější pohled přes řeku Seinu na tuto dominantu Paříže, pod níž se nachází české velvyslanectví. tato stavba je postavena z oceli do tvaru pyramidy. Stojí na 4 pilířích. Ve 3 pilířích byla zabudována lanovka vedoucí do 1. patra. V 1. patře je velká luxusní restaurace s panoramatickým výhledem na Paříž, ale i s výhledem do ocelového srdce věže. Do 2. patra nekonečně stoupají strmé schody, ale můžeme se sem i svézt jedním ze tří moderních výtahů. Tam naleznete proslulou restauraci Le Jules Verne a malý obchůdek se suvenýry. 3. patro je výrazně menší než 1. patro a dostaneme se do něho pouze prostorným výtahem. Na střeše tohoto patra se nachází vysílač. Jednou bych se chtěla na Eiffelovku podívat, abych mohla srovnat doopravdickou krásu s krásou na fotce.

Kristýna Vašáková 

 

 

Empire State Building

Tato budova je mohutná jako ta nejtvrdší skála. Je to kancelářská budova. Na střeše má barevné osvětlení, takže v noci září jako hvězdy na nebi. Dohromady, i s anténou,  měří 4432 m. Anténa připomíná kord mušketýrů. S jejími 102patry je největší budovou v New Yorku. Má tisíce lesknoucích se oken od sluníčka, proto pohledem každého uchvátí. Svým pohledem každého dostane. Sídli okolo jiných mrakodrapů a velikých budov. Má krásné hranaté strany. Některá její okna svítí, a to jí dodává okouzlující vzhled. Celkově připomíná obrovskou raketu, která objeví v kosmu něco nového. Na této budově jsou upevněné veliké satelity připomínající mimozemské talíře. Nechtěl bych být v této budově uklizečem nebo umývačem oken, ale jednou bych se sem chtěl podívat. Její nahnědlé stěny a namodralá okna jí dodávají vzrušující vzhled. 

Jan Šmíd

Eiffelova věž

Vybrala jsem si stavbu, která se nachází v Paříži - Eiffelovu věž. Tato stavba mi připomíná písmenko A. Je vysoká jako jedle. V popředí obrázku můžeme po levé i pravé straně vidět kašny, které jsou zdobeny sousoším. Dále můžeme spatřit kašnu s ozdobnými vodotrysky. Okolo roste nazelenalá tráva. Scházejí se tu často lidé, jelikož mají odtud krásný výhled na Eiffelovku. Na kraji obrázku jsou cesty pro pěší. Urpostřed obrázku se tyčí stromy barevné jako duha. Za nimi vykukují malé domy, které krásně vyplňují pozadí. Obloha jemně přeskakuje z tmavé do světlé barvy. Obrázek na mě působí příjemně. Ráda bych se u Eiffelovky ocitla. 

Tereza Hradecká

Big Ben

Mnou vybraná stavba se jmenuje Big Ben. Ve spodní části obrázku vyniká červený autobus, jako by na sebe upozorňoval. Jsou tu také lidičky, tisíce včeliček v úlu. Uprostřed je do výšky se tyčící Big Ben. Připomíná mi spíš hrad než vládní historickou budovu. Hned, jak se na něho podíváme, poznáme, že se jedná o starší stavbu. Má pískovou barvu. Je štíhlá jako jedle a špičatá jako jehlan. Zpoza obrázku vykukuje teplá obloha. Modravé obláčky plují po klidném nebi. Obrázek na mě působí jemným tónem. Ráda bych se tam jednou podívala. 

Johana Hradecká

Big Ben

Za tmy chladného večera při kráse rozsvíceného nočního města se do řeky odráží stíny světel ze stavby Big Ben. Tato stavba mě zaujala na první pohled. Oči se mi rozzářily jako při rozsvícení vánočního stromečku. Věž Big Ben měří 92m. Na stavbě si můžeme všimnout vellkých bílách hodin, které tikají jako srdce člověka a jsou na sekundu přesné. Uvnitř věže se ukrývá zvon, který odbíjí každou celou hodinu. Big Ben se nachází v londýnské čtvrti Whitehall a Westminster. Stavba se mi moc líbí, je krásná jako rozkvetlá růže. Určitě se na ni pojedu v budoucnu podívat. 

Eliška Dlouhá

Vypravování s luštěním

O sportu na ledě 

Dne 21. prosince šel Petr Dvořák na sport na ledě na 5. Jel do krajského města na 13 na zápas půlka koně v erbu na 9 proti krajskému městu na 13. Bylo to celý zápas vyrovnané. V 1. třetině padly 4 góly. Za půlku koně v erbu na 9 vsítil dva góly Petr vyjmenované slovo – pták na 6 a za krajské město na 13 1 gól Tomáš podobné příjmení jako Tomáš Hertl na 5 a 1 gól Jiří Šimánek.

Druhá třetina byla ze všech nejnapínavější. Sice nepadl žádný gól, ale byla hromadná mlátička na 5, při níž byl zraněn Adam prezident republiky na 5 a Rudolf barva krve na 7.

Ve třetí třetině padl jediný gól, ale byl rozhodující. Vstřelilo ho krajské město na 13. Člověk, jenž napsal dílo na 5 branky byl Jiří zdrobnělina pro jméno Vašek. Petr Dvořák si to užil. Při jízdě domů to vyprávěl člověk – množné číslo. Tento den byl určitě pro Petra výborný. 

 

Víťa Horčička a Honza Šmíd